Благодійність

Термін благодійна діяльність походить від староруського “благое деянье”, що означало творити добро нужденним.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» благодійною діяльністю є добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара (набувача, яким може бути фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада та будь-які юридичні особи, що одержують допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

handsВ сучасному світі поступово зростає частка людей похилого віку та інвалідів у складі населення, подібні тенденції характерні і для нашої країни. Їхній дохід значно нижче середнього, а потреби в медичному та соціальному обслуговуванні набагато вищі.

Інвалідність і старість – це не тільки проблема особистості, а й держави та суспільства в цілому. Ця категорія громадян має гостру потребу не тільки в соціальному захисті, а й у розумінні їхніх проблем з боку оточуючих людей, яке буде виражатися не в елементарній жалості, а в людському співчутті та рівному ставленні до них як до співгромадян та наданні матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги, оскільки, на сьогодні дане коло осіб відносяться до найбільш соціально незахищених категорій населення.

Розвитку соціального обслуговування літніх і інвалідів віддається у всьому світі з кожним роком все більше значення, воно розглядається як вкрай необхідне доповнення до грошових виплат. Тому КУ Богодухівський психоневрологічний інтернат, забезпечуючи соціальну захищеність інвалідів і літніх громадян, створює їм необхідні умови для індивідуального розвитку, реалізації творчих і виробничих можливостей шляхом врахування їхніх потреб. Але, на превеликий жаль, в інтернатній установі не має матеріальної можливості для самостійного вирішення нагальних потреб підопічних та проблемних питань, які вимагають негайного вирішення, оскільки більшість із них вимагає матеріальних затрат.

На сьогоднішній день в КУ Богодухівський психоневрологічний інтернат існує низка важливих проблем, вирішення яких значно покращать умови проживання та лікування громадян чоловічої статі з психоневрологічнийми захворюваннями, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування в інтернатній установі.

Підопічні КУ Богодухівський психоневрологічний інтернат потребують:
– підгузники (за потребою, в день необхідно не менше ніж 15 шт. підгузників розміру 70-110 см (medium) та 9 шт. розміру 100-150 см (large);
– лікарські засоби та вироби медичного призначення (гіпотензивні засоби, антибіотики, транквілізатори, анальгетики, нейролептики, перев’язувальні матеріали, седативні засоби, дезінфекційні засоби, шприци, сердечні препарати, гістамінні та протигрибкові препарати, спазматичні, протигрипозні та проти паразитарні засоби, сульфаніламідні засоби, вітаміни, антисептичні засоби та інші);
– миючи засоби та побутова хімія (миючі засоби рідкі та сухі, мило туалетне, шампунь, пральний порошок, мило господарське, зубна паста).
– м’який інвентар (наволочки, підковдри, простирадла, рушники махрові (великі, середні), подушки, матраци, ковдри, покривала).

Необхідні меблі: столи для їдальні з гігієнічним покриттям розміром 1х1 в кількості 10 шт.
Обладнання харчоблоку, пральні потребує часткової заміни. Необхідно:
електроплита на 4 конфорки;
газова плита на 4 конфорки;
оброблювальні столи;
холодильник;
електробойлер на 200 л.;
ванни для миття посуду;
центрофуга пральня 10 кг.

Необхідно для проведення поточного ремонту житлових та побутових приміщень: фарба, шпаклівка, грунтівка, водоемульсіонка, плитка, унітази, електробойлер на 100-200 л.

Вкрай необхідно:
– канцелярські товари;
– настільні ігри, м´ячі;
– реабілітаційне обладнання, тренажери;
– освітлювальні прилади (ударостійкі лампи);
– комп’ютери (ноутбуки) (у тому числі б/в) для належного оформлення особових справ підопічних;
– електричний оверлок, машинки швейні, праска, тканини;
– паливо-мастильні матеріали, запасні частини на автотранспортні засоби ( санітарний автомобіль медичної допомоги).

Будь-яка Ваша допомога буде дуже важливою і корисною для нас!
Крім матеріальних потреб у наших підопічних є не менш важливі духовні потреби і, перш за все, це потреба у спілкуванні та людському теплі.

Для нас дуже важлива допомога у влаштуванні для наших підопічних різноманітних концертів, проведення фізкультурних, танцювальних занять.

Громадян чоловічої статі з психоневрологічнийми захворюваннями,як малим дітям, дуже потрібна Ваша увага, турбота та любов!